

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 600W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Capacity | 2 ton/day |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | Mustard Oil Extraction |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity Per Hour | 10 kg/hr |
| Power | 1200W |
| Capacity | 1 ton/day |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Machine Type | Mini Expeller |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 1500W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Body Material | STAINLESS STEEL |
| Machine Type | Commercial Expeller |
| Capacity | 2 ton/day |
| Company Status | GOREK TECHNOLOGIES |
| Noise Level | LOW |
| Gross Weight | 53 KG |
| Model Number | GTO-101 |
| Material Grade | 304 FOOD GRADE |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1 ton/day |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Body Material | STAINLESS STEEL |
| Company Status | GOREK TECHNOLOGIES |
| Noise Level | LOW |
| Gross Weight | 10KG |
| Model Number | GT-O1T |
| Material Grade | 304 FOOD GRADE |
| Power | 450W |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(Ton/Day) | 1 Ton |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Power | 600W |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | Mustard Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1 ton/day |
| No. of Screws | Screw Press |
| Machine Type | Commercial Expeller |
| Power | 400W |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Usage/Application | Mustard Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
| weight | 12kg |