Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1 ton/day |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 1500W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Operation Type | Automatic |
| Warranty | 1 YEAR |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Machine Type | Commercial Expeller |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1 ton/day |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 1500W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Operation Type | Automatic |
| Warranty | 1 YEAR |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Commercial Expeller |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 2200W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Operation Type | Automatic |
| Capacity | 2 ton/day |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Machine Type | Commercial Expeller |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 2200W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Operation Type | Automatic |
| Capacity | 3 ton/day |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Machine Type | Commercial Expeller |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 3000W |
| No. of Screws | Screw Press |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Machine Type | Mini Expeller |
| Capacity | 2 ton/day |
| Usage/Application | Mustard Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 85Kg |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No. of Screws | screw press |
| Power | 3000W |
| Capacity | 2 ton/day |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Country of Origin | Made in India |
| weight | 80kg |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No. of Screws | 6 Bolt |
| Power | 2200W |
| Capacity | 2 ton/day |
| Model | GTo151 |
| Brand | Gorek Technologies |
| Usage/Application | Oil Extractio machine all type of seeds |
| Operation Type | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 200–300 kg/hr |
| Machine Type | Batch Type |
| Heating Source | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS 304 |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Application | Potato Chips |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity Per Hour | 200 kg/hr |
| Capacity | 5 ton/day |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| No. of Screws | Screw press |
| Power | 400W |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 year |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | Mustard Oil Extraction |
| Machine Type | Mini Expeller |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 12kg |
Additional Information: