

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 600W |
| No. of Screws | Screw Press |
| Operation Type | Automatic |
| Capacity | 2 ton/day |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 600W |
| Capacity | 1 ton/day |
| No. of Screws | Screw Press |
| Body Material | Stainless Steel |
| Company Status | Gorek Technologies |
| Noise Level | Very Law Noise |
| Gross Weight | 14kg |
| Model Number | GTOT |
| Material Grade | 304 Food Grade Stainless Steel |
| Machine Type | Domestic Expeller |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1 ton/day |
| Power | 400W |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 YEAR |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | Mustard Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Domestic Expeller |