

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | food grade |
| Application | Mixing |
| Material | Stailess steel |
| Machine Power | 1300W |
| Weight | 6Kg |
| Frequency | 120 Hz |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Blending |
| Power Consumption(Watt) | 1300 |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTO-FP101 |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Stainless Steel |
| Color | Silver Matt |
| I Deal In | New Only |
| Number Of Speed Settings | 3 |
| Automation Grade | Automatic |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Blending |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Body Material | Plastic |
| Number of Blades | 2 |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTO-FP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Color | Gray |
| I Deal In | New Only |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Juicing |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Stainless Steel, Plastic |
| Color | Black and Gray |
| I Deal In | New Only |
| Number Of Speed Settings | 5 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Blending |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | FP1016546 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Plastic, Stainless Steel |
| Color | Black & Gray |
| Certification | ISI |
| Number Of Speed Settings | 5 |

Product Details:
| Power | 1200 W |
| Number Of Speeds | 5 |
| Usage | Wet & Dry Grinding |
| Capacity(Litre) | 3.5 Ltr |
| Type | Food Processing |
| ISI Certified | Yes |
| Weight | 6 Kg |
| Color | Gray & Black |
| Warranty | 2 year |
| Certification | ISI |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Juicing |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP-101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Plastic |
| Color | Black & gray |
| I Deal In | New Only |
| Certification | ISI |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 4 Jars |
| Power Consumption(Watt) | 1400W |
| Usage/Application | Home |
| Model Name/Number | FP101515 |
| ISI Certified | Yes |
| Warranty | 2 Years |
| Color | Gray & Black |
| Weight | 8kg |
| Dimensions | 250*250*450mm |
| Accessories Included | All Accessories for required Home use |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Grinding |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GT-FP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Plastic, Stainless Steel |
| Color | Black & Gray |
| I Deal In | New Only |
| Certification | ISI |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Mixing |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP1012 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Stainless Steel |
| Color | Gray & Black |
| I Deal In | New Only |
| Certification | ISI |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | Chopping |
| Body Material | Stainless Steel |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Color | Gray & Black |
| I Deal In | New Only |
| Certification | ISI |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function Type | Blending |
| Material | Plastic Heavy body |
| Usage/Application | domestic |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Motor Power | 1300W |
| Machine Type | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Power | 1200 W |
| Number Of Speeds | 5 |
| Capacity(Litre) | 3.5 liter |
| Type | food processor |
| ISI Certified | Yes |
| Weight | 8kg |
| Color | Gray & Black |
| Warranty | 2 year |
| Certification | ISI |
| Housing | Plastic, Stainless Steel |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function Type | Kneading |
| Power Consumption(Watt) | 1200W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Alloy, Plastic, Stainless Steel |
| Color | Black |
| Certification | ISI |
| Number Of Speed Settings | 3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Plastic, Stainless Steel |
| Color | Gray & Black |
| I Deal In | New Only |
| Certification | ISI |
| Number Of Speed Settings | 3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Warranty | 2 Years |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Plastic |
| Color | Black % Gray |
| I Deal In | New Only |
| Certification | ISI |
| Number Of Speed Settings | 5 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | GTO-FP101 |
| Capacity | 2 Jars |
| Power Consumption(Watt) | 1300W |
| Usage/Application | Kitchen |
| ISI Certified | Yes |
| Warranty | 2 Years |
| Color | Black |
| Weight | 6Kg |
| Dimensions | 250*250*450mm |
| Accessories Included | multiple function Accessories |

Product Details:
| Power Consumption(Watt) | 1200W |
| Warranty | 2 Years |
| Function | Juicing |
| Model Name/Number | GTFP101 |
| Dimensions(Depth x Height x Width) | 250*250*450mm |
| ISI Certified | Yes |
| Body Material | Alloy, Stainless Steel, Plastic |
| Color | Silver Matt |
| Certification | ISI |
| Number Of Speed Settings | 1, 3 |