

Product Details:
| Capacity Per Hour | 10 kg/hr |
| No. of Screws | Screw Press |
| Power | 1200W |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | up to 5 ton/day |
| Operation Type | Automatic |
| Suitable For | Sunflower, Soybean, Almond, Coconut, Mustard |
| Usage | Commercial |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity Per Hour | 2 kg/hr |
| Power | 600W |
| No. of Screws | Screw Press |
| Body Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2 ton/day |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
| weight | 8kg |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(Ton/Day) | 1 Ton |
| No. of Screws | SCREW PRESS |
| Machine Type | Mini Expeller |
| Power | 1200W |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | Peanut Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |